"Болашақ" халықаралық стипендиясы!

2023-12-21 | Жаңалықтар

2023 жылғы 21 желтоқсанда химиялық технология және экология кафедрасында "Қазақстан Республикасы Президентінің "Болашақ" (1993) халықаралық стипендиясын құру туралы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап 30 жыл"тақырыбында дөңгелек үстел өтті. 1993 жылғы 5 қарашада құрылған "Болашақ" халықаралық стипендиясы егемен Қазақстанның маңызды стратегиялық жобаларының біріне айналды. "Болашақ" оқу бағдарламаларының, дайындық бағыттарының және жоғары оқу орындарының географиясының кең ауқымының арқасында әлемдегі осындай 11 стипендия арасында адами капиталды дамытудың үздік моделі болып танылды.
Дөңгелек үстел жұмысына ПОҚ және кафедра докторанттары қатысты. "Болашақ "бағдарламасының даму тарихы (баяндамашы доцент Ж.с. Қасымова)," үміткерлерге қойылатын талаптар және құжаттарды тапсыру кезеңдері "(PhD баяндамашысы Н. Н. Нұрғалиев)," академиялық оқыту және тағылымдамадан өту үшін бағыттар, мамандықтар мен ЖОО "(1 курс докторанты л. к. Қажыгелдиева) баяндамалары тыңдалып, талқыланды.
Дөңгелек үстелге қатысушылар "Болашақ" халықаралық стипендиясы елімізде озық білімі мен құзыреттілігі бар кадрларды құруға ықпал етеді деген ортақ пікірге келді.